Evenimente Explore Dance Festival 1

Publicat in septembrie 13th, 2012 | de Roli

1

Programul eXplore Dance Festival 2012

Explore Dance Festival 1In articolul precedent vorbeam despre ce este si ce se va intampla in mare parte la eXplore Dance Festival , asa ca ma gandeam sa va propun tot programul sa vedeti mai exact despre ce este vorba si in cazul in care gasiti ceva care va atrage, sa stiti cand si unde se organizeaza. Mai jos gasiti lista completa cu programul eXplore Dance Festival care cu siguranta este unul incarcat si interesant, distractie placuta!

15.09 | 20:00 | ArCuB / Performance: A small guide on how to treat your lifetime companion, Jan Martens (BE/NL)

16.09 | 17:00 |WASP / Performance: Plimbare sonoră, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)

17.09 | 20:00 |ArCuB / Performance: The end is near, Bloom! (HU)

20.09 | 19:00 |ArCuB / Films / Thierry de Mey & Clara van Gool

21.09 | 20:00 |WASP / Performance: Fountain, Jeremy Wade / Björn & Björn (USA/DE)
| 21:00 |WASP / Films / Shorts 2012 & Dance Engine

22.09 | 18:00 |WASP / Performance: Performance for a seated audience, Studio 5 (AT)
| 20:00 |WASP / Performance: Fountain, Jeremy Wade / Björn & Björn (USA/DE)
| 21:00 |WASP / Artist Talk: Jeremy Wade (USA/DE)

23.09 | 20:00 |WASP / Performance: Lover of the pianist, Elina Pirinen (FI)
| 21:00 |WASP / Films / Point Taken 2 & BTD Interviews

24.09 | 10:00 |UNATC / Workshop: Light Design, Jan Beneš (CZ)
| 10:00 |WASP / Critical Endeavour: Igor Dobričić (RS/NL)

25.09 | 10:00 |UNATC / Workshop: Light Design, Jan Beneš (CZ)
| 10:00 |WASP / Critical Endeavour: Igor Dobričić (RS/NE)

26.09 | 10:00 |UNATC / Workshop: Light Design, Jan Beneš (CZ)
| 10:00 |WASP / Critical Endeavour: Igor Dobričić (RS/NL)

27.09 | 10:00 |UNATC / Workshop: Light Design, Jan Beneš (CZ)
| 10:00 |WASP / Critical Endeavour: Igor Dobričić (RS/NL)
| 17:00 |CĂMINUL MOSES ROSEN / Performance: O istorie fizică, Centrul de Artă Comunitară Vârsta4 (RO)

28.09 | 10:00 |UNATC / Workshop: Light Design, Jan Benes (CZ)
| 10:00 |WASP / Critical Endeavour: Igor Dobričić (RS/NL)
| 19:00 |WASP / Performance: Ja Tady Ty Tam, Jan Beneš (CZ)
| 21:00 |UAUIM / Performance: Sideralis, Marianna Andrigo & Aldo Aliprandi (IT)

29.09 | 20:00 |WASP / Performance: surface.territory, Magda Ptasznik (PL)
| 21:00 |WASP / Performance: When I don’t dance I collect crystal balls, Magdalena Chowaniec & Mathieu Grenier (PL/AT/FR)

30.09 | 19:00 |WASP / Performance: Don Kiewicz & Sancho Waniec, Agata Maszkiewicz & Magdalena Chowaniec (PL/AT)
| 20:00 |WASP / Performance: Animals are like water in water, Lucie Eidenbenz (CH)
| 20:30 |WASP / Performance: Series, Marko Milić (RS)
| 21:00 |WASP / Performance: The boiling point, Lucie Eidenbenz (CH)
| 21:30 |WASP / Artist talk: Lucie Eidenbenz & Marko Milić (CH/RS)
01.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)

02.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 19:00 |WASP / Performance: Museum of Hygiene, Iva Sveshtarova & Willy Prager (BG/DE)
| 20:00 |WASP / Performance: booty Looting, Wim Vandekeybus/Ultima Vez (BE)

03.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 19:00 |WASP / Performance: Exercise for Choreography of Attention ‘Point of No Return’, Dalija Aćin Thelander (RS)
| 20:00 |WASP/ Performance: booty Looting, Wim Vandekeybus/Ultima Vez (BE)

04.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 19:00 |WASP / Performance: Exercise for Choreography of Attention Point of No Return, Dalija Aćin Thelander (RS)
| 20:00 |WASP / Performance: booty Looting, Wim Vandekeybus/Ultima Vez (BE)
| 21:30 | ArCuB / Performance: Transformability, Willy Prager (BG/DE)

05.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 20:00 |WASP / Films / Documentary

06.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 19:00 |WASP / Performance: Out of any present, Sofia Dias & Vítor Roriz (PT)
| 20:00 |WASP / Performance: 60 Minutes of Opportunism, Ivana Müller (HR/NL/FR)
| 21:00 |WASP / Lecture: Ivana Müller (HR/NL/FR)

07.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 19:00 |WASP / Performance: White Noise, House of Bertha Dance Collective (BE/RO)
| 20:00 |WASP / Performance: forskning, Ingrid Cogne & Julien Ochala (FR/SE)

08.10 | 10:00 |WASP / Workshop: Beniamin Boar (RO/BE)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin

09.10 | 10:00 |WASP / Workshop: Beniamin Boar (RO/BE)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Este ceea ce este, Vlad Basalici (RO)
| 20:00 |WASP / The Heather Lang Show by Eleanor Bauer and Vice Versus, Eleanor Bauer & Heather Lang (BE/USA)

10.10 | 10:00 |WASP / Workshop: Beniamin Boar (RO/BE)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Este ceea ce este, Vlad Basalici (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin(RO)
| 19:00 |WASP / Performance: HEAD(S), Mia Habib (NO)
| 21:00 |WASP / Performance HIP-HOP, Illstyle & Peace Productions (USA)

11.10 | 10:00 |WASP / Workshop HIP-HOP, Brandon ‘Peace’ Albright/ Illstyle & Peace Productions (USA)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin(RO)
| 14:00 |WASP / Performance Premieră: Este ceea ce este, Vlad Basalici (RO)
| 18:00 |WASP / Performance: Nesomn, Arcadie Rusu (RO)
| 20:00 |WASP / Performance: (anti)aging, Madalina Dan & Mihaela Dancs (RO)
| 21:00 |WASP / Performance: TEST_A_MENTAL, Paul Dunca & Krassen K. (BG)

12.10 | 10:00 |Workshop HIP-HOP, Brandon ‘Peace’ Albright/ Illstyle & Peace Productions (USA)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin(RO)
| 17:00 |WASP / Performance: Absolute Fall (preview), Catrinel Catană (RO)
| 18:00 |WASP / Performance: you look as something I might know, Ana Cătălina Gubandru
| 20:00 |WASP / Performance PREMIERE: Fat Chance Light Magic, Marina Albu, Maria(RO)
| 21:00 |WASP / SpectacoL PREMIERE: Zugzwang, Jean-Lorin Sterian (RO)
| 22:00 |WASP / Performance HIP-HOP, Illstyle & Peace Productions (USA)

13.10 | 10:00 |Workshop HIP-HOP, Brandon ‘Peace’ Albright/ Illstyle & Peace Productions (USA)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin(RO)
| 17:00 |WASP / Film: Tracker, Constantin Georgescu (RO/DE)
| 18:00 |WASP / Performance: The more of us there are the faster we will reach our gool, Janez Janša (SI)

14.10 | 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 14:00 |WASP / Performance PREMIERE: Unde este elefantul?, Eduard Gabia & Justin (RO)
| 15:00 |WASP / Performance: Plimbare sonoră, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 17:00 |WASP / Lecture-workshop: Janez Jansa (SI)
| 19:00 |WASP / Performance: The Thing Doesn’t Touch Me, Valentina de Piante Niculae
| 20:00 |WASP / Performance PREMIERE: Despre tandrețe, Andreea Novac (RO)
| 21:00 |WASP / Performance: După Traian și Decebal, Paul Dunca & Mihaela Michailov (RO)
| 22:00 |WASP / Party

15.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)

16.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 10:00 |WASP / Workshop: Wee/Francesco Scavetta (NO/IT)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)

17.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 10:00 |WASP / Workshop: Wee/Francesco Scavetta (NO/IT)
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)

18.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 14:00 |WASP / Instalație: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Instalatie: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)

19.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)
| 20:00 |WASP / Performance: Surprised body project, Wee/Francesco Scavetta (NO/IT)
| 21:00 |WASP/ Films / Documentary

20.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)
| 20:00 |WASP / Performance: Surprised body project, Wee/Francesco Scavetta (NO/IT)
| 21:00 |WASP / Films / Thierry de Mey

21.10 | 10:00 |WASP / MEET THE NEXT GENERATION
| 14:00 |WASP / Installation: Pasărea care-ți mușcă auzul, Maria Balabaș & Daria Ghiu (RO)
| 18:00 |WASP / Installation: Diggin’ Up 2, Superamas (AT/FR/BE)
| 20:00 |WASP / Performance: Dry Act #2: South Domino, Adrián Minnkowicz & Anne- Linn Akselsen / Human Works (BE)
| 22:00 |WASP: Party


Vizualizari: 136 vizualizari

Taguri: , ,


Articole asemanatoare:

Go To Dance - Concurs nat...
     Sfarsitul lunii Mai ...
CIRCUS on the Dance Floor...
Duminica, 17 Iunie se anu...
Workshop cu ASET Crew la ...
In data de 01 Iulie trupa...
eXplore Dance Festival 20...
eXplore Dance Festival ( ...
Concurs international de ...
Anul acesta, in data de 1...
Live de la Olimpiada Mond...
Pentru toti cei care sunt...

Despre Autor

Un tanar pasionat de dans, care a creat aceasta pagina cu scopul de a ajuta comunitatea dansatorilor din Romania, publicand si promovand diferite informatii legate de tot ceea ce inseamna dans in aceasta tara.


One Response to Programul eXplore Dance Festival 2012

  1. Pingback: eXplore Dance Festival 2012

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Back to Top ↑

hits counter